neděle 23. října 2016

Nové přírůstky - září 2016

Zdravím!
Září skončilo a je na čase ukázat moje nové přírůstky. Přečtené knihy spojím asi s říjnem, jelikož je to bída. To asi v tomhle školním roce bude, jelikož skoro nezvládám rozvrh. Psychicky, ne fyzicky. Za měsíc září jsem si koupila dokonce šest knih. Strašně moc se vám omlouvám, že vůbec nepíšu, ale já vůbec nic nestíhám. Kdykoli pak mám čas, jsem unavená. Tenhle článek jsem napsala 2. října, to už je dvacet dní a nestihla  jsem vyfotit knížky, protože večer nebo brzo ráno je ještě blbý světlo. Teď budou prázdniny, tak snad bude dost času updatovat tenhle článek fotečkou a napsat nějaký další. Vážně se vám za tohle všechno omlouvám.


Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město (recenze ZDE) - Ransom Riggs
Druhý díl z trilogie o podivných dětech. Tuhle knížku jsem dostala z eshopu Dobré knihy a ještě jednou jim za ni moc děkuju.

Příliš mnoho Kateřin - John Green
Od Johna Greena jsem četla zatím jen Hledání Aljašky, které se mi moc líbilo. Od mnoha lidí jsem slyšela, že je to jeho nejslabší kniha. Jsem teprve na začátku, ale moc se mi to líbí. Tak jsem zvědavá.

Sněží, sněží... - John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Tři vánoční povídky. Tahle knížka mě lákala už delší dobu. Koupila jsrm si ji ve výprodeji lehce poškozených knih, ale žádné poškození jsem zatím neobjevila. Chci si ji nechat až na předvánoční čas.

Labyrint: Útěk - James Dashner
K téhle knize mě dovedla kamarádka, která o ní často básnila, a když jsem ji uviděla asi za 80 Kč s tim, že je údajně poškozená (lehce ohnutý přebal), vůbec jsem naváhala a vzala si ji. Bojím se a zároveň těším až se do ní dám.

Paní Bovaryová - Gustav Flaubert
Sice je to povinná četba k maturitě, ale tuhle knížku si chci přečíst už déle. Myslím, že chápu Emmu, protože já taky chci jednou domů muže jako z románu, kdo by taky nechtěl. Jenže já si už můžu vybrat a ona nemohla. Naprosto tedy chápu to, co dělala. A jako hrdinku ji mám opravdu od srdce ráda a je to pro mě Žena s velkým Ž, přestože není, nebyla a ani nebude reálná. Myslím, že každá žena nebo dívka se v ní najde. Sice dnešní generace si svého ideálního partnera vysní díky internetu, televizi a jiným věcem (někteří i díky knihám jako Emma), ale stále je to to samé. O téhle knize bych se byla schopná opravdu hodně rozepsat, takže na ni plánuji samostatný článek. Za naprosto snovou cenu (79 Kč) se dá sehnat v Levných knihách.

Archiv - Victoria Schwab
Myšlenka téhle knihy se mi zalíbila okamžitě, protože je dle mého dost originální. Tím pádem jistě pochopíte, že když jsem ji zahlédla v Levných knihách (kam jsem šla pouze pro Paní Bovaryovou), nemohla jsem ji tam nechat. Zvlášt za nějakých 60-80 Kč.

Žádné komentáře:

Okomentovat