neděle 4. září 2016

Wrap Up - srpen 2016

Zdravím!

Přináším lehce opoždění Wrap Up za druhý prázdninový měsíc. Počet knih je tentokrát vyšší (o jednu), ale stejně mi přijde, že dřív to bývalo lepší číslo. To teď už nezměním a také pochybuju, že ve školních měsících budu o něco lepší.

První knížka byla taková kratší oddechovka, což jí neubírá na kvalitě. Byla to Koralina (recenze ZDE) od Neila Gaimana, který napsal i předlohu mého oblíbeného filmu Hvězdný prach (kdyby to někoho zajímalo, tak na názvu je odkaz na mou nejoblíbenější scénu) a je uznávaným autorem knih pro děti i dospělé. Koralinu jsem měla přečtenou za chvilku a byla to nostalgická vzpomínka na dětství, kdy jsem neusnula bez pohádky a tahle je trošku drsnější, ale neustále dostatečně pohádková.

Další přečtená je OTKA - Ošklivá tlustá kamarádka (recenze ZDE), což je fantastické dílo Kody Keplinger. Prý byl natočen i film, ale po zkušenosti se Sofiiným světem se trochu bojím. Tahle knížka mi přijde neuvěřitelně reálná a naprosto jsem si ji zamilovala, protože všichni jsme někdy Otky (Přemýšlel někdo nad tím, jak by se skloňovalo toto označení u kluků? Nemůžu na to přijít, takže kdyby měl někdo teorii, dejte mi vědět, děkuji.)

Knížka Lily, již jsem přečetla jako třetí, je taková více dětská. V knihovničce mi leží dobrých pět let, takže není divu. Teď jsem ji konečně dočetla a koupila si i druhý díl. Přijde mi to docela drsné na dětskou četbu, ale vzhledem k tomu, že jsem docela strašpytel, bych se asi neměla divit mému názoru (miluju strašidelné knížky). I přesto, že je určena pro mladší čtenáře, si mě naprosto získala a nemůžu se dočkat, až si přečtu celou sérii.

Nakonec jsem přečetla Školu dobra a zla a Školu dobra a zla: Svět bez princů od Somana Chainaniho. Druhý díl skončil tak krásně a mírumilovně, že se mi nechce do toho třetího, kde už podle obálky bude válka, ale zároveň jsem dost zvědavá, jak to celé dopadne. Na tuhle trilogii chystám článek (samozřejmě po dočtení).

Koralina (N. Gaiman)

OTKA - Ošklivá tlustá kamarádka (K. Keplinger)

Lily (H. Webb)

Škola dobra a zla (S. Chainani)

Škola dobra a zla: Svět bez princů (S. Chainani)

A co vaše srpnová hromádka? Hodně štěstí do nového školního roku a čtení zdar!

Zdroje: http://redhooklibrary.org/2013/11/10/were-seeing-stars/five-stars/, https://natimeetsworld.com/2014/04/13/draft-day-movie-review/

Žádné komentáře:

Okomentovat