pondělí 29. srpna 2016

Prázdninový bookhaul

Zdravím!

Dneska bych vám ráda ukázala všechny knížky, které jsem si koupila během prázdnin. Neříkám, že je jich nějak moc, ale nemám zas takové příjmy. Myslím, že do toho nebudu tahat učebnice. Můžeme se dát do toho.

Hledání Aljašky (J. Green)
Naprosto úžasná knížka, krásná obálka a já ji získala i za snovou cenu. Stála mě asi 120 Kč i s poštovným, je z bazaru, ale až na malinko ošoupaný hřbet to není poznat. Dělení knížky na předtím a potom je skvělé. Od začátku jsem byla napjatá, co bude onou událostí. Ale o tom už jsem se zmiňovala v Wrap-Upu (ZDE).


Cinder (Marissa Meyer)
Byla naprosto nesehnatelná, z několika e-shopů se mi omlouvali, že došlo k chybě a není skladem, přestože psali opak. Nakonec jsem ji koupila na fantasyobchod.cz, ale přišla v úplně zbědovaněm stavu. Všechny rohy obálky byly rozdvojené a některé i zohýbané. Miluju čichání ke knížkám, ale tahle doslova páchla. No, hrůza. Ještě jsem se k ní nedostala, ale docela se na ni těším (kromě toho zápachu, snad vyčichne).

Stařec a moře (Ernest Hemingway)
Tuhle knížku jsem četla už několikrát jako ebook, ale nutně jsem ji potřebovala domů. A je to moje nová láska, mohla bych ji číst pořád. Taková ta oddechovka, když nevíte, co číst, ale chcete číst něco kvalitního. Takhle mám Kytici od Erbena a teď tohle. Na to můžu pět jen chválu.

Trilogie Škola dobra a zla (Soman Chainani)
Tyhle knížky miluju. Začala jsem číst někdy v dubnu ukázku té první asi o sedmdesáti stranách a pak jsem se nějak nemohla dokopat k tomu si ji koupit (v knihovně ji neměli). A teď jsem si koupila celou trilogii. Ještě jsem nepřečetla poslední díl, ale až se tak stane bude na 100 % článek.

Lily a zářiví draci (Holly Webb)
Tohle je druhý díl knihy, kterou jsem začala číst asi tak před pěti lety. Knížka je spíše dětská, ale tahle autorka má skvělý styl psaní. Zbožňuju i její sérii Rose, která se taky týká magie jako Lily. Tuhle sérii plánuji zkompletovat, protože mě vážně zajímá pokračování. Mimochodem naprosto miluju Henrietu. Je to skvělá postava.


Ať přemýšlím, jak přemýšlím, docházím k závěru, že to jsou asi všechny mé úlovky za tyto prázdniny, které se neodvratně blíží ke svému konci. Návrat do školních lavic a čtení pod nimi i na nich. Čtení místo psaní domácích úkolů a naprostý nedostatek spánku. To vše mě čeká dalších deset měsíců. Články budou hlavně o víkendu, kdy bude přeci jen víc času na psaní. Pokusím se jednou za čas vydat něco i v týdnu.

Žádné komentáře:

Okomentovat